Dr. Rastegar Biotechnology Center

اسلایدر صفحه اصلی

خرید ، فروش ، صادرات و واردات گل محمدی و فرآورده های آن


مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار اصله نهال گل محمدی با پایه کشت بافتی برای نخستین بار در شهرستان های مختلف استان کشت شد.

 

به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از ایرنا اردشیر شهرکی مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه گل محمدی نسبت به کم آبی مقاوم است افزود: همچنین از بارزترین ویژگی های این گل به دلیل تولید در آزمایشگاه سلامت آن و عاری بودن از هرگونه آلودگی است.

 

وی ادامه داد: در گذشته از روش تکثیر پاجوش برای کشت گل محمدی استفاده می شد که به دلیل مصرف بالای آب اولیه و انتقال آلودگی ها روشی منسوج شناخته شده است.

 

وی تصریح کرد: تولید گل محمدی با پایه کشت بافتی به صورت پایلوت در مهرماه امسال با هدف توسعه گل و گیاهان دارویی دراستان در سطح دو هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان های زهک، هیرمند، زابل، خاش و میرجاوه انجام شد.

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: پایه های کشت این گل از مرکز بیوتکنولوژی دكتر رستگار خریداری و به صورت رایگان در اختیار کشاورزان شهرستان های یادشده قرار گرفت.

 

شهرکی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود برداشت این گل بعد از یک سال و نیم در سال ۹۶ آغاز شود.

وی با بیان اینکه تولید گل محمدی از نظر تولید گلاب و گل خشک ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته اگر تولید این نوع گل در هکتار به چهار تا شش تن برسد کشت آن افزایش می یابد.

 


 

13

 

 


 

 

15


 

16